Jak mierzyć sukces w życiu?

Sukces w życiu należy mierzyć przede wszystkim własną miarą. Porównywanie się z innymi to pewna droga do ‘braku sukcesu’, znaczy się, do porażki.
Tylko ty możesz przeżyć swoje życie i wykorzystać swoje talenty i umiejętności w najlepszy możliwy sposób.

Hmm, co brzmi jak definicja sukcesu “w życiu”:

“Sukces to wykorzystanie swoich talentów i umiejętności w najlepszy możliwy sposób.”

Ale ta definicja też jest podatna na interpretację. Co jest “najlepszym możliwym sposobem”? Sukces w życiu to kwestia indywidualna. Próba wyznaczenia jakichś uniwersalnych ram sukcesu skazana jest na, nomen-omen, porażkę.

To jest Nick Vujicic:

Oprócz tego, że gość nie ma rąk i nóg, jest też autorem ośmiu książek, jednym z najbardziej poszukiwanych i najlepiej opłacanych mówców na świecie, ojcem czwórki dzieci i mężem tej laski:

Ale gość nie ma nawet kończyn!!

Mam nadzieję, że chwytasz teraz nieuchwytność uniwersalnej definicji sukcesu. Jeśli porównamy kogokolwiek na tej planecie, każdą jedną osobę, bez absolutnie żadnego wyjątku, do Nicka, wszyscy jesteśmy porażką.
Skoro on mógł osiągnąć tak wiele bez kończyn, to czymże są dokonania Muska, Einsteina czy Matki Teresy z Kalkuty? Szkoda gadać.

Mierz sukces w życiu swoją miarą

Jeśli dla ciebie sukcesem jest bycie trzeźwym, to wspaniale! Dla mnie jest to stan podstawowy, wręcz zaistniały, a dla ciebie może być wspaniałym sukcesem.

Jeśli zarobienie 100 milionów dolarów miesięcznie jest sukcesem, zarób je. Miliardy osób zadowalają się paroma tysiącami dolców lub jeszcze mniejszymi kwotami. Ich sprawa.

Zdążaj do swojej definicji sukcesu. Bądź najlepszym możliwym sobą. Wykorzystuj swoje talenty i umiejętności. To jest, z grubsza, sukces w życiu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *