Trzy powody dlaczego piszę na Quora

Jest kilka powodów, dla których piszę na Quorze.

Dla praktyki.

Jestem pisarzem, a pisarze piszą. Codziennie (a przynajmniej taka jest moja osobista definicja). Kiedy nie mam akurat nic innego do napisania, albo, kiedy brak mi weny, wystarczy przejrzeć pytania na Quorze i już wiem, o czym pisać. Takie “pisanie na żądanie” 😉

Dla pomocy.

Użytkownicy, którzy zadają pytania zwykle oczekują na nie odpowiedzi. Ja akurat odpowiadam głównie w zakresie rozwoju osobistego i konkretnych życiowych wyborów wyzwań. To się bezpośrednio przekłada na jakość życia moich czytelników, czasami w bardzo dramatycznych sposób.

Dla szerszego wpływu.

Na Quorze jest łatwo dotrzeć do wielu ludzi na raz. Na mój angielski blog nadal zagląda tylko pies z kulawą nogą. Czyta go może z 2,000 osób miesięcznie. A te same posty, umieszczone pod odpowiednim pytaniem na Quorze dostały tysiące, dziesiątki i setki tysięcy wyświetleń.

Podobnie jest z moimi polskimi treściami, chociaż w tym przypadku najczęściej najpierw publikuję na Quorze, a potem u siebie na blogu. PrzekroczyćSiebie odwiedza kilkaset osób miesięcznie; moje odpowiedzi czyta 2-3 tysiące osób dziennie.

Skoro moja pisanina ma pomagać innym, to wolę, żeby pomagała milionom, z nie tysiącom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *